Послуги

  • трансфери до готелів, вокзалів, аеропортів;
  • послуги пасажирських перевезень;
  • індивідуальні та групові перевезення;
  • можливістю виїзду за клієнтом;
  • поїздки до баз відпочинку;
  • корпоративні і ділові поїздки;
  • екскурсійні перевезення;
  • обслуговування весіль;
  • можливе бронювання поїздок.

Шацьк (озеро Світязь)

Знамениті Шацькі озера - справжня перлина не лише Волині, а й усієї України. Це частина Шацького національного природного парку.

Шацькі озера сьогодні пропонують відпочинок у чотирьох зонах - «Світязь», «Гряда», «Пісочне» і Урочища «Гушове». Мальовничі пансіонати і бази відпочинку розташувалися на берегах озера. Тут безліч дитячих і спортивних таборів, а також кілька невеликих наметових містечок.


Серед десятків озер з кристально чистою водою найбільшою популярністю користується Світязь - це улюблене місце сотень любителів тихого сімейного відпочинку. Озеро глибиною більше 58 м, що в 4 рази перевищує глибину Азовського моря, не має собі рівних у країні. За це воно отримало назву «Український Байкал». Восени і навесні тут можна спостерігати справжні шторми, які не поступаються за своєю силою морським. Вода тут настільки чиста, що дно прекрасно проглядається навіть на глибині 8 м.  

М'який цілющий мікроклімат місцевості дозволить поправити здоров'я. Природа тут просто чудова! Тваринний та рослинний світ місцевості дуже багатий. Пориньте в світ дикої природи, відвідавши один з еколого-пізнавальних маршрутів «Лісова пісня», протяжність якого 5,6 км. Маршрут пролягає через дивовижно гарні соснові ліси між озерами Перемут, Пісочне та Світязанка.

Шацькі озера пропонують унікальні можливості для риболовлі. У їх водах водиться понад 30 видів риб, серед яких щука, окунь, лин, плотва, короп, карась, лящ та ін Справжньою місцевою визначною пам'яткою є вугор. У деяких озерах можна половити раків.
За останні кілька років стало традицією проводити в цих місцях Міжнародний пісенний фестиваль «На хвилях Світязя». Приїжджайте на відпочинок разом з дітьми, тут кожен знайде собі заняття до душі!

Озеро Світязь

Серед природних туристичних зваблювань Прибужжя на першому місці озеро Світязь. Воно найглибше в Україні. Вода в озері в двадцять разів чистіше, ніж в московському водогоні. У сонячну погоду дно видно на кількаметровій глибині. Розташований Світязь неподалеку селища Шацьк, центру відновленого в 1993 році району. Окрім нього, тут є ще двадцять озер. І найкрасивіше і велике серед них — Світязь. У цьому чарівному куточку на межі України, Білорусі і Польщі в 1983 році було створено Шацький державний природний національний парк.

Є у Світязя якась дивовижна приваблива сила. Слід увійти до його кришталевої води, як душа наповнюється світлою радістю. Майже уздовж всієї берегової смуги озера ростуть ліси. У літній час тут можна удосталь надихатися напоєним ароматом хвої повітрям, назбирати чорниці, ожини, грибів. Такого задоволення не має жоден, хто звик відпочивати на морському узбережжі.

Та і сам Світязь чимось схожий на море. Він має довжину 9,3 і ширину 4,8 кілометра. Площа озера — 2750 гектарів. Найбільша глибина — 58,4 метра, а середня — 6,9 метра. У вітряну погоду хвилі тут досягають півтораметрової висоти.

Донині серед учених немає єдиної думки щодо походження Світязя і інших шацких озер. Дехто вважає, що після відступу дніпровського льодовика на Поліссі утворилося величезне водоймище. Льодовик з півночі підпирав його, не давши воді стікати вниз. Озера розглядаються ними як релікти, тобто залишки цього гігантського водоймища, западини якої з часом поглибилися вимиванням вапняків підземними потоками. Інші учені твердять, що озера мають виключно карстове походження. Останні дослідження підтвердили льодовикове походження Світязя і його найближчих побратимів. А поява глибоких западин, по їх припущенню, пов'язано з підняттям і опусканням окремих тектонічних блоків.

Світязь люблять порівнювати із славним Байкалом. Звичайно, масштаби не ті, але і тут глибини досить істотні. Коли човен перетинає шлях від затоки Бужні до пулемецького берега, тримаючись ліворуч острова, то щемить душа тривогою, відчуваючи під собою темні бездонні води Голоднецької тони — 32 метри — 37-38-58,4 метр. Трапляються підводні ями і з боку мілководої Гряди: Вовча — 20 метрів, Огрядна — 15, Камінь — 14, Вертенева — 17 метрів.

Біля берегів, особливо в районі Гряди і пансіонату "Шацькі озера", Світязь переважно мілкий. Можна пройти півтори сотні метрів, аж поки вода досягне грудей. У безвітряну пору вода прогрівається швидко і тому тут з радістю відпочивають батьки з дітьми. На мілководді у декого може скластися помилкова думка про все озеро. Щоб цього не відбулося, приведемо дані про розподіл Світязя по глибинам. Так от, глибини до 2 метрів займають на озері площа 118 гектарів, до 3 метрів — 720, до 5 метрів — 1061, до 10 метрів — 418, понад 10 метрів — 533 гектари. Тобто озеро в переважаючій своїй більшості дуже глибоке.

Готелі Шацька